Kısa Kısa 14 Mart Haftası Yazısı
Kısa Kısa 14 Mart Haftası Yazısı
Çıkar ve Baskı Grubu Derken Mafyalaşan Cemaatleşme
Çıkar ve Baskı Grubu Derken Mafyalaşan Cemaatleşme
ANNE SÜTÜ
ANNE SÜTÜ
Tek çözüm laikliktir!
Tek çözüm laikliktir!
SANATÇININ MERDİKIPTİSİ…
SANATÇININ MERDİKIPTİSİ…
KADIN VE KARA TAASUP
KADIN VE KARA TAASUP
İnternet Dostlarından Gelenler!..
İnternet Dostlarından Gelenler!..
29 Ekim 1923… 24 Ağustos 2015
29 Ekim 1923… 24 Ağustos 2015
Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya’ya 30. Hizmet yılı kutlaması
Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya’ya 30. Hizmet yılı kutlaması

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof....

Defne Belediyesi İle DOĞAKA Arasında Protokol İmzalandı
Defne Belediyesi İle DOĞAKA Arasında Protokol İmzalandı

Hatay’ın Defne Belediyesi ile Doğu...

Başkan Yaman, TED Hatay Koleji Fotoğraf Sergisinde
Başkan Yaman, TED Hatay Koleji Fotoğraf Sergisinde

Hatay’ın Defne Belediye Başkanı Dr....

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 1500 Metrelik Dev Türk Bayrağı
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 1500 Metrelik Dev Türk Bayrağı

Hatay Büyükşehir Belediyesinin, yeni bir...

Yine ihmal, yine can kaybı!
Yine ihmal, yine can kaybı!

Hatay’ın Samandağ ilçesinde yine ihmal...

Vali Ata Ankara’da
Vali Ata Ankara’da

Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay’a...

Hükümet yargısız infaza taviz veriyor
Hükümet yargısız infaza taviz veriyor

Cumhuriyet Halk Partisi İnsan Haklarından...

Yıpratılmaya çalışıldım!
Yıpratılmaya çalışıldım!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç....

150 bin liralık araba ilk yağmurda yolda durdu!
150 bin liralık araba ilk yağmurda yolda durdu!

Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Harbiye...

Susuzluğun sonu ne olacak!
Susuzluğun sonu ne olacak!

Hatay’ın Antakya ve Defne ilçelerinde...

Cinayet Zanlıları Polisle Çatıştı
Cinayet Zanlıları Polisle Çatıştı

Hatay’ın Defne İlçesi’ne bağlı Dursunlu...

Savcılığa dilekçe verildi
Savcılığa dilekçe verildi

Hatay’da Alevi Kanaat Önderleri saldırının...

Ranta izin vermeyeceğiz!
Ranta izin vermeyeceğiz!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç....

Proje partisiler!
Proje partisiler!

Gazetecilerle bir araya gelen Milliyetçi...

Kentsel dönüşüme Bakan freni!
Kentsel dönüşüme Bakan freni!

Antakya Belediyesini mega proje olarak...

Biz bu partide sevgiyi inşa edeceğiz!
Biz bu partide sevgiyi inşa edeceğiz!
248 okunma | 11 Aralık 2017 08:36
Font1 Font2 Font3 Font4

Hatay Samandağ CHP ilçe başkanlığına seçilen Çiçeği burnunda Av. Turgay Abacı CHP’de sevgiyi inşa edecekleri sözünü verdi.

Beraberinde dostlarıyla birlikte Samandağ Hükümet KonağındaSamandağİlçe Seçim Kurulu Başkanı hâkimeÖzlem Semiha Sesli’ denmazbatasını aldıktan sonra, CHP Samandağ ilçe binasında başkanlıkgörevini de CHP İlçe Eski başkanı İbrahim Aydoğan’dan alan Turgay Abacı, “Biz bu partide sevgiyi inşa edeceğiz, bizim çıkış noktamız bu” vurgusunu yaptı.

Samandağ CHP ilçe yeni Başkanı Av. Turgay Abacı’nın görevi devr alması törenine, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,  24. Dönem CHP Milletvekili Av.Refik Eryılmaz ile yoğun bir partili karabalık eşlik etti.

KIRMAK DÖKMEK ÇOK KOLAY

Samandağ CHP İlçe Eski başkanı İbrahim Aydoğan, görevi devrederken düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Yıllardır CHP il ve ilçede gururla görev yapmaktayım bundan sonrada görev yapmaya devam edeceğim. Böyle zamanlarda birbirimize sahip çıkmalıyız, AKP hükümeti 15 yıldır Zam, Zulüm, Baskı ve İşkenceden başka bir şey yapmamıştır. Bugün baktığımız zaman AKP iktidarı yoksul halka, öğretmenlere, Devrimcilere, Demokratlara, Belediye başkanlarına, Milletvekillerine her türlü baskıyı her türlü işkenceyi her türlü zulmü reva görmektedir. Bugün halkın seçtiği belediye başkanlarını görevden almaktadır, bugün halkın Milletvekillerini, gazetecileri içeri atmaktadır ve diğer insanları haksız hukuksuz bir şekilde yargılanmadan cezaevlerine atılmaktadır. Kırmak dökmek çok kolay, önemli olan birlik beraberliği sağlamak böyle bir ortamda bizim birbirimize sahip çıkmamız lazım. Bugün Türkiye de AKP şunu hesaplıyor % 50 artı 1 nasıl alırım… Cumhuriyet Halk Partisinin parti içi iktidarı hesaplama gibi bir lüksü yok. Türkiye de bugün Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarına ihtiyacımız var, bizim 50 artı 1 nasıl artık alabiliriz yapmamız lazım. Bunun için bizim birbirimize sahip çıkmamız zorundayız, birbirimize en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönem yaşıyoruz. İlçe başkanımıza sahip çıkın Turgay’ a sahip çıkın biz sahip çıkacağız, belediye başkanına sahip çıkın. Namuslu bir şekilde bu beldeye hizmet eden herkese sahip çıkalım. Turgay kardeşime bu görevinde başarılar diliyorum ve yanında olduğumu herkesin yanında belirtmek istiyorum, hakkınızı da bana helal etmenizi istiyorum. “

AYNI KAPIDAN ÇIKACAĞIZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir konuşmasında partililere şöyle seslendi:

“Değerli dostlarım bu partiye yaklaşık 4 yıldır üyeyim ve bu partide görev yapıyorum. Parti içerisinde zaman zaman ihtilaflı olduğumuz arkadaşlarımız oldu, Parti içerisinde doğal olarak Demokratik mücadeleler olur. Kimin idareci olup olmadığını elbette adaylar kendi yeteneklerini, kendi hünerlerini, kendi vasıflarını ifade etmek için fırsatlar yaratırlar o fırsatlarda zaman zaman diğerlerini incitebilir. Ama sonuç olarak biz buraya ayrı ayrı girsektek, buradan aynı kapıdan çıkacağız aynı bayrağın altında aynı çatı altında hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben o gün söylediğim sözlerin arkasındayım, Eğer bizimle uyum içerisinde çalışılırsa, öyle irade konulursa her türlü bu iradeye cevap vereceğimizi, her türlü burada ki birlikte ortak tutum alabileceğimizi ifade ediyorum. Ancak bu ihtilafları büyütmek isteyecek, bu ayrılıkları kaşımak isteyecek, partinin menfaatini ötelemek isteyecek, yanlış yapmak isteyecek arkadaşlar olabilir. Bunlara yeter ki fırsatlar verilmesin. Burada ki o birlik o beraberlik ruhu çok daha büyük çok daha iyi bir noktaya taşınabilir. Ben bu inançtayım ve yeni seçilen Turgay kardeşimize başarılar diliyorum. Bundan sonrada beraber olacağımızı inanıyorum.”

EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

Samandağ CHP ilçesinin yeni Başkanı Av. Turgay Abacı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verirken, şu düşünceleri paylaştı:

“Değerli dostlar sevgili CHP ailesi hepiniz hoşgeldiniz şeref verdiniz. Biz programı 11 diye açıklamıştık ancak partimizin emektarlarından, ciddi derece emekleri olan Bedi Demir, Bedi Demir’ in eşi vefat etti bundan dolayı programda biraz gecikme oldu. Öncelikle Bedi Amca’ya ve ailesine başsağlığı diliyorum, Allah Rahmet eylesin, Kederli ailesine de başsağlığı diliyorum. Biz bu partide sevgiyi inşa edeceğiz, bizim çıkış noktamız bu. Kongre günü yaptığımız konuşmanın yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte arkasındayız. Bu kongrenin İbrahim başkanımın da dediği gibi, kesinlikle kaybedeni yoktur kazan Cumhuriyet Halk Partisidir. Biz hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, biz hiç kimseyi ayrıştırmayacağız. Sevgiyi, Saygıyı, abiliği, kardeşliği bu partide inşa edeceğiz en kısa dönemde göreceksiniz. Onun dışında sayın başkanın dediği gibi Samandağ’ında her kim bir ağaç dikerse hepimiz o ağacın altında oturacağız, Samandağ’ımıza bir taş koymak isteyen, Samandağ’ımıza bir el atmayı düşünen herkesin arkasında olacağız, herkesin yanında olacağız. Bununda buradan sözünü veriyorum. Ben buradan hepinize çok teşekkür ediyorum, hepinizin ayağınıza sağlık. Desteğinizi esirgemediniz hepimize abi kardeş olarak baktınız, bize destek oldunuz. Bu kongreden birlik bütünlük çıktı, çok ciddi derecede ciddi dönmede görev aldığımızın farkındayız. Önümüzde 2019 Türkiye’nin geleceğini, Türkiye’nin her noktada geleceğine yön verecek bir seçim var,  bu seçimde Allah kısmet ederse Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını bütün Türkiye’de iktidar olarak dalgalandırmak için her şeyi yapacağız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun her zaman dile getirdiği bir sözü var Emek en yüce değeredir. Bu kongre süreci Emeğin en yüce değer olduğunu gösterdi. Bu sürece destek veren bu süreçte yanımızda duran, bizi yalnız bırakmayan, bize güç veren, omuz veren herkese candan yürekten teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.”

FARKINDALIK YARATMAK ZORUNDASINIZ

  1. Dönem CHP Hatay Milletvekili Av. Refik Eryılmaz’ konuşmasında, şu ifadelere yer verdi:

“Hepinize hayırlı uğurlu olsun, bu bir bayrak yarışıdır daha önceki ilçe başkanı İbrahim Aydoğan ve yönetimine daha önce ki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. İlçe başkanlığına yeni seçilen Turgay Abacı ve yönetimine hayırlı olsun diyorum. Ülke Ekonomik, Sosyal ve Siyasal anlamda çok zor bir süreçten geçiyor, buna ek olarak İlçemiz yaşadığı sıkıntılar ortada bu her iki sıkıntıyla mücadele edecek, çözüm üretecek ve vatandaşımızın yanında yer alacak bir ilçe başkanı ve yönetimi seçtiğimizi düşünüyorum. Biz bu arkadaşlarla beraber gerek ülkemizde Sosyal ve Siyasal çözümü konusunda,  gerek ilçemizde çözüm bekleyen bu sorunlara çözüm bulma konusu ile ilgili olarak üzerimize düşeni sizlerle birlikte omuz omuza vererek, bu halkla omuz omuza vererek çözmeye ve çözüm bulmaya çalışacağız. Farkındalık yaratmak zorundayız sizin yani halkımızın bir beklentisi var ve biz bu beklentiye cevap vermek zorundayız, biz mevcut olan sorunlara sırtımızı dönemeyiz. Yani bu verdiğimiz mücadeleyi lütfen bir koltuk mücadelesi bir makam mevki mücadelesiymiş gibi algılamayın. Hiçbir zaman bizim koltuk zaafımız olmadı, bizim tek hedefimiz sizlere bu halka bu ülkeye hizmet etmektir. Bugüne kadarki çalışmalarımızda da bunu ortaya koymaya çalıştık. Önemli olan bir koltuğu çok işgal etmek değil arkadaşlar, önemli olan o koltuğu işgal ettiğimiz süre içerisinde bu halka hizmet edebilmek ve bu halkın yüreğinde iz bırakabilmektir. Ben tekrar ediyorum benim kendi adıma söylüyorum, benim her hangi bir makam koltuk hesabı içinde olmadığımı bilmenizi istiyorum. Benim bir tek hedefim var, beni Milletvekili bu onurlu göreve seçen siz değerli halkımıza bundan sonrada elimden geldiğince ben ve çocuklarım hizmet etmekte size böyle bir vefa borcumuz var size asla sırtımızı dönemeyiz. Ben arkadaşlara da söyledim, bu memlekette kimin sıkıntısı varsa partiye gelecek ve partide o arkadaşı dinleyen, o çok sıkıntıları not eden, sıkıntıları çözümü konusunda takipçi olan bir ilçe yönetimi göreceksiniz. Bu çok önemli, yani siz gönül rahatlığı içerisinde sıkıntımız olduğumuz zaman partiye gelebilmelisiniz. Partiye geldiğiniz de sıcak karşılayan bir görevlinin olmasıbir ilçe başkanın bir ilçe yönetiminin olması gerekiyor. Yıllardır bu halk bu özlemin içinde, biz partiye gittiğimiz zaman bizi karşılayan, bizimle ilgilenen kimse yok demeyecek. Bunun için bu arkadaşlarımızın bu anlamda önemeli bir görevi var. Geldiğiniz zaman sizi çok ciddi bir şekilde sıcak bir şekilde karşılayan ve sizin çözümünüzün sorunu için çaba harcayan, bunun takipçisi olan ve konuda size bilgi veren bir yönetim anlayışını ortaya koymak zorundayız, sizin de bu anlamda beklentinizin olduğunu biliyorum.Bunu tesis etmek için arkadaşlarımızla beraber bu mücadeleyi vereceğiz. Kongre süreci biraz zorlu geçti yani parti içerisinde rekabet oldu karşımızda ciddi bir ittifak vardı. Yenilik isteyen sizler bu arkadaşlarımızı seçtiniz. Hepinize çok teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun. Arkadaşlar taşıdıkları sorumluluğun bilincinde ülkemiz için memleketimiz için daha önce görev yapan arkadaşlarımızla birlikte gerekiyorsa biz bu mücadeleyi vermeye hazırız. Kimseyi dışlamadan kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi ayrıştırmadan biz bu partide görev yapmak zorundayız.”


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa