ANKARA’MIN ATATÜRK’SÜZ BAŞKANI ??!!..
ANKARA’MIN ATATÜRK’SÜZ BAŞKANI ??!!..
Bu  Başka  Bir  Açlık !..
Bu Başka Bir Açlık !..
6 YAŞ ÇOCUKLARININ GELİŞİMSEL ÖZELLİKLERİ BİLİŞSEL GELİŞİM
6 YAŞ ÇOCUKLARININ GELİŞİMSEL ÖZELLİKLERİ BİLİŞSEL GELİŞİM
HADO Hatay’a ‘hayırlı olsun’ ama!
HADO Hatay’a ‘hayırlı olsun’ ama!
Durun bu Yollardan Gitmeyin
Durun bu Yollardan Gitmeyin
Amerika’yla Gerilim Bitti mi?
Amerika’yla Gerilim Bitti mi?
29 Ekim 1923… 24 Ağustos 2015
29 Ekim 1923… 24 Ağustos 2015

BU COĞRAFYANIN NEMRUT’ları- DEHAK’ları…
1450 okunma

İnsanlık tarihi, elbette her çağdabir fabrika gibi; “NEMRUT’lar, DEHAK’lar, HASAN SABBAH’lar,FİRAVUN’lar, TİMUR’lar, YEZİT’ler…” gibi hasta ruhları, narsisleri üretecek ve insanlığın başına, salgın bir hastalık gibi salacaktır.

Bu coğrafya, bu topraklar; Tanrı’nın peygamberler gönderdiği halde, dünya düzenini ve yüksek nitelikli insanlığı kuramadığı, en çok zaman ve emek harcadığı; hem kutsal, hem kanlı, belalı bir coğrafyadır.

Yeryüzünün cenneti bu topraklar; bütün insanlığın kadim atası olarak kabul gören ADEM Peygamberin oğulları Kabil’in Habil’i öldürmesiyle kanla sulanır.

NEMRUT: Nuh Peygamberin oğlu Ham’ın soyuna dayanır. Antik Çağ döneminde Kommagene Krallığını ve Babil kentini kurmuştur. Putlara, yıldızlara ve güneşe tapmaktadır. Tanrılık iddiasında bulunan ( günümüzde kendisine Peygamber’in, Allah’ın Sıfatları gibi yüce nitelikleri yakıştıranlara sesini çıkarmayanlar gibi…) zalim, gaddar ve cahildir. Bir büyücünün; doğacak bir oğlan çocuğunun ( Hz. İbrahim) kan ve vahşet üzerine kurduğu tahtını ve tacını yıkacağını söylemesi üzerine; dokuz ay boyunca doğan tüm erkek bebekleri katlettiren hasta ruhlu, narsis biridir.Mitolojiye göre haftalarca toplattığı odunları ateşleyerek (Şanlıurfa-Balıklı Göl); Hz. İbrahim Peygamberi, kor cehennemin içine attıran ve zulmün kalesinden seyreden, eli ve ruhu kanlı, kirli bir diktatördür.

DEHAK:Kürt Mitolojisine göre, yeryüzünde hiç kimsenin olmadığı bir dönemde Tanrı Zervan’ın Hürmüz ve Ehriman adlı iki oğlu olur.

Ehriman insanlığa kötülük, kıtlık, kan ve kargaşa getiren, musibetler yayan, iyi ve güzel olan her şeyin düşmanıdır.Bir gün gazaba gelir; gökten yeryüzüne ateşler yağdırır, fırtınalar koparır. İçindeki kin ve nefreti, kötülük zehrini; kendisi gibi bir ruha sahip olan zalim, gaddar, halkın emeğini, kanını emen, kötülüğün simgesi kral DEHAK’ın beynine akıtmış.

DEHAK’ın beynindeki kötülük zehri onu ölümcül bir hastalığa düşürmüş. DEHAK; kan ve irin üzerine kurduğu 1000 odalı itibarın ve ihtişamın (israfın) göstergesigörkemli sarayında, bir şirin uykuya hasret kalmış. Acılar içinde kıvranıyor, kan tere karışık hezeyanlarla uyanıyormuş. Dönemin hekimleri ona; hastalıktan kurtulması, tahtını tacını, 1000 odalı sarayını koruması için; her gün iki gencin beynini yemesi önerisinde bulunmuşlar. Tahtı, tacı, itibarın ve ihtişamın anıtı; 1000 odalı, kan, yalan ve riya üzerine kurulu zulmün sarayında DEHAK; selvi boylu gençlerin – kınalı kuzuların, körpecik beyinlerini yemeye başlamış.

Hasan SABBAH: Şiilik inancının kalesi olan KUM kentinde doğmuştur. Derin bir dini eğitim almış, On İki İmama gönülden bağlıdır.

Kuş uçmaz, ulaşılamaz olan, yüksek ve yalçın ELBRUZ Dağlarında;oldukça sarp, sert ve dolambaçlı bir yolu olan ALAMUT KALESİ’nde;içinde hurilerin de olduğu bir yalancı cennet kurmuştur.

İSMAİLİYE Mezhebini ve aynı adı taşıyan Devleti de bu kaleden, bu yalancı Cennetten yönetmiştir.

Hasan Sabbah tarihin intikam amaçlı ilk suikast örgütlenmesini kuran ve organize eden bir suikast lideridir. Amanoslar’dan İran’ın kuzeyinde bulunan Elbruz Dağlarına;Bağdat’tan Basra’ya; Şam’dan Zagreb’e kadar bu geniş coğrafyada ürkü ve dehşet saçmıştır. 34 yıl imparatorların, şahların, padişahların, sultanların, Eyalet Valilerinin korkulu rüyası olan ve bir gece,Sultan Sencer uyurken; karyolasının başına hançer saplatan, Orta Çağ’ın en kanlı diktatörlerinden biridir.

Ömrünü kindar ve dindar kuşaklar yetiştirmeye; böylece, bu geniş topraklarda hilafeti egemen kılarak; Halife olmaya adamış.

Egemen güçler – Kapitalizm – Küresel Sermaye; insanlık tarihinin her döneminde kendine DEHAK, NEMRUT, TİMUR gibi halkların düşmanı kasaplar yaratmıştır.

Günümüzde ülkemizin, bölgemiz halklarının birbirine boğazlatılmasının ne farkı var Hasan SABBAH’lar, NEMRUT’lar ve DEHAK’lar döneminden?

TV’ler, gazeteler, sosyal medya; İstanbul’dan Hakkari’ye, Kars’tan Hatay’a Polis, Asker Halk çocuklarının şehit – cenaze haberleriyle dolu.

Bu coğrafyanınNEMRUT’ları, DEHAK’ları,FİRAVUN’ları, TİMUR’ları, YEZİT’leri, Saddam’ları bol – bereketli; Tanrı’nın gerçekten işi çok zor.

NOT:Atatürk’ün Cumhuriyeti kuran şehit ve gazi çocuklarına armağan ettiği, Dünya’da tek çocuk bayramı; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” tüm Halk çocuklarına kutlu olsun.


Yukarı Geri Ana Sayfa