ANKARA’MIN ATATÜRK’SÜZ BAŞKANI ??!!..
ANKARA’MIN ATATÜRK’SÜZ BAŞKANI ??!!..
Bu  Başka  Bir  Açlık !..
Bu Başka Bir Açlık !..
6 YAŞ ÇOCUKLARININ GELİŞİMSEL ÖZELLİKLERİ BİLİŞSEL GELİŞİM
6 YAŞ ÇOCUKLARININ GELİŞİMSEL ÖZELLİKLERİ BİLİŞSEL GELİŞİM
HADO Hatay’a ‘hayırlı olsun’ ama!
HADO Hatay’a ‘hayırlı olsun’ ama!
Durun bu Yollardan Gitmeyin
Durun bu Yollardan Gitmeyin
Amerika’yla Gerilim Bitti mi?
Amerika’yla Gerilim Bitti mi?
29 Ekim 1923… 24 Ağustos 2015
29 Ekim 1923… 24 Ağustos 2015

Futbol ve
2045 okunma

Sporda geldiğimiz yer çok acı verici. Sanırım futbolda demek daha doğru. Türkiye’nin hatta Dünyanın herhangi bir yerinden hakeme saldırı, tribün kavgası yetmez gibi sahaya yabancının girmesi, daha neler neler. Daha önce böylesi olmamıştı sanırım dediğinizden daha kötü belki de en ilginci, inanılmaz olanının haberi Tarsus’tan geldi.

Küme düşen takımının oyuncularını cezalandırmak isteyen bir İstanbul takımının kulüp yöneticisi,  İstanbul’a dönmesi gereken takımın uçak biletlerini iptal ettirir, futbolcularını maçın yapıldığı kentte bırakır. Başkan, bazı futbolcuları soyunma odasında hedef alır, maçı bilerek verdiklerini söyler; futbolcular, bu suçlamaya tepki verir soyunma odası birbirine girer. Başkan soyunma odasından çıkarıldıktan bir süre sonra içeri emniyet amiri girer. Teknik heyet ve futbolculara “Yöneticileriniz arabaları aldı gidiyor. Sizin eşyalarınızı bıraktılar. Can güvenliğinizden sorumlu olduğumuz için buradayız. Sizi nereye bırakalım” der. Ardından öğrenirler ki, Adana-İstanbul uçak biletleri de iptal edilmiştir.

Önce otobüs tutup İstanbul’a dönmeyi düşünürler, araç bulamayınca, bölünürler. Bir grup otobüsle İstanbul’un yolunu tutarken, diğerleri kendi imkânlarıyla uçak bileti alırlar. Ev sahibi takımın asbaşkanının ısmarladığı yemeği yerler.

Sorun bitmeyecektir. Adana Havalimanı’na giden futbolcu grubunu başka sorunlar beklemektedir. İptal edilen biletleriyle uçacakları 21.30 uçağında taraftarlar ve yöneticilerle karşılaşmamak için daha geç bir uçuş bulurlar. Bilet almadıkları 21.30 uçağı da rötar yapınca taraftarlar ve yöneticilerle istenmeyen karşılaşma olur, sataşmalar ve tartışmalar yaşanır.

Bitti mi hayır. Futbolcular, uçak gecikmeye gidince havalimanındaki mescitte sabahlarlar, sabah saatlerinde İstanbul uçağına binerler.

Karabük- Elazığ maçı sonrasında bir taraftar elinde davul tokmağı ile sahaya girer doğru hakeme. Elazığlı futbolcu, taraftarı yakalamak için peşinde koşan güvenlik görevlisinin de tutmasından yararlanarak uçan tekmeyle taraftara vurur. Hem hakeme saldırmak isteyen taraftar hem de onu tutmaya çalışan ve bir hafta iş göremez raporu alan güvenlik görevlisi futbolcudan şikayetçi oldu.

Daha neler. Of yahu. İçim daraldı.


Yukarı Geri Ana Sayfa