ANKARA’MIN ATATÜRK’SÜZ BAŞKANI ??!!..
ANKARA’MIN ATATÜRK’SÜZ BAŞKANI ??!!..
Bu  Başka  Bir  Açlık !..
Bu Başka Bir Açlık !..
6 YAŞ ÇOCUKLARININ GELİŞİMSEL ÖZELLİKLERİ BİLİŞSEL GELİŞİM
6 YAŞ ÇOCUKLARININ GELİŞİMSEL ÖZELLİKLERİ BİLİŞSEL GELİŞİM
HADO Hatay’a ‘hayırlı olsun’ ama!
HADO Hatay’a ‘hayırlı olsun’ ama!
Durun bu Yollardan Gitmeyin
Durun bu Yollardan Gitmeyin
Amerika’yla Gerilim Bitti mi?
Amerika’yla Gerilim Bitti mi?
29 Ekim 1923… 24 Ağustos 2015
29 Ekim 1923… 24 Ağustos 2015

TOPLUMSAL PSİKOLOJİ
129 okunma

“Büyük Türk Ulusu!

…On beş yıldan beri, giriştiğimiz işlerde başarı vadeden çok sözlerimi işittin. Mutluyum ki, bu sözlerimin hiçbirinde milletimin hakkımdaki güvenini sarsacak bir isabetsizliğe (Yalan ve Yanılgı) uğramadım… Bugün, aynı iman ve kesinlikle söylüyorum ki… Türk Ulusu… Gelecekteki zamanın yüksek uygarlık ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır…”ATATÜRK, 10. yıl söylevinden.

“…Ve O’na/ Kuzum, Sen deli misin?diyen/ Tavşan yürekli sapkınlara, aymazlara/ Dönüp de bakmayan/ Başta/ En başta/ Karanlıkları yıldırımlar gibi yırtan/ Aydınlığa, umuda, inanca ve imana çeviren/ Ve halkına hiç yalan söylemeyen/ ‘Geldikleri gibi giderler’ diyen/ Hakk bellediği yoluna/ Halkıyladevam eden/ Yeneceğim dediklerini yenen/ Yıkacağım dediklerini yıkan/ Yerlerine, yenilerini/ En yenilerini inşa eden/ Halkına da, Yurduna da sevdalı/ İşte okunan bu ezanlar/ Bu Cumhuriyet…/ Bu Anadolu/ Anamız, Avradımız, Bacımız ve Namusumuz/…”HY – HITMİYE

Ülkeyi Yönetenler!

Korkmayın,dik durun, omurgalı, yürekli ve yurtsever olun Atatürk gibi.

Yerine getiremeyeceğiniz sözleri söylemeyin. Yerine getiremediğiniz sözlerin gerekçesini de açıklayın, insanları ikna edin. Vatandaşa yalan söylemeyin ATATÜRK gibi. Güven ve umut duygusunu yitirmiş, edilgen ve bağımlı bir toplum yaratırsınız. Öyle bir an gelir ki toplum, doğru söz ve eylemlerinize de inanmaz ve güvenmez. Ruh sağlığı bozulmuş bir toplumsal sorunla karşı karşıya kalırsınız.. Ruh sağlığını yitirmiş bir toplum, sağlıklı düşünemeyen toplum demektir.İşte asıl kıyamet de o zaman kopar.

Eğer, sadece kişileri hasta etmiş olsanız önemli değildir. Ancak, söz konusu toplum olunca, tedavi çok zor olur.

Ruh sağlığı bozulmuş toplumlar mankurtlaşır. Mankurtlaşmak, kayıtsız ve şartsız teslimiyet demektir. Mankurt, kim yiyecek verirse, sadece onun – sahibinin sesini tanır ve komutlarını yerine getirir. Akla ziyan kin ve nefret duygularını kim daha çok yüksek sesle söylerse, ona boyun eğer, biat eder.

“Yani şimdi orada Ben, SAP gibi ayakta mı duracağım?”,“ANITKABİR yıkılmalıdır.”,“Laikler, ülkeyi terk etsin.”,“Cumhuriyet, bir matine arasıydı.”, “90 yıl bir zaman kaybıydı.”, Kurtuluş Savaşını inkâr edenler, tarihi yeniden yazacaklarını söyleyenler, Yahudi – SuudVahabizm’ine odaklanmış Küçük Osmanlı hayranı tosuncuklar.

Bir gece uyurken, gökyüzünden başınıza, meteorlar mı yağdı acaba? Karabasanlar mı sardı o kararmış, kirli tinlerinizi, beyninizi?

Ne oldu da size, Atatürk’e ve Anıtkabir’e olan kin ve nefretiniz; aşka ve sevdaya dönüştü? Hep birlikte, sabahın erken saatlerinde; Anıtkabir’de, Cami avlusundaki, Cami ibrikleri gibi sıra sıra saf tutup, sap gibi durdunuz.

Tabi ki sıkıştınız. Batı – Emperyalizm = NATO, Batıdan Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden; Doğu ve Güneydoğudan da, kara gücü PKK, PYD, YPG; ülke içinde Cumhuriyetin kılcal damarlarına sinmiş bir AMİP gibi bölünerek çoğalan FETÖ hainleri; görünen – görünmeyen bütün vatan hainleriyle Türkiye’yi işgale hazırlanıyor.

Aslında sizin bu ürkünüz ve telaşınız, ülkenin işgali korkusundan daha çok, kendi hanedanlığınızın tarumar olması korkusudur.

Dilinize pelesenk ettiğiniz, sözde kandırıldığınız kin ve nefret duygularınızınintikamını; şimdi de,bu güne değin atlar gibi ayakta uyumuş Kemalistleri, Atatürk ve Anıtkabir ile kandırarak yolunuza devam etmek istiyorsunuz.Tıpkı “aymaz ve sapkın yetmez ama Evetçiler” gibi kandırmak istiyorsunuz.

“Tarikatlar, bu ülkenin zenginliğidir, Laiklik ve demokrasi yerinde duruyor.”, “6 Oku yeniden yorumlamalıyız” diyen FETÖCÜ, SOROZCU ve TESEVCİ şürekâ… Emperyalizmin Liberal Demokrasi çığırtkan papağanları!

Üretimden kopardığınız, sadaka ve Biat kültürüne tutsak ettiğiniz bu halk, bir gün size haddinizi bildirecektir.

UNUTMAYIN Kİ!

İnsanlık tarihinde, kendi ulusunun ve insanlığın yüreğine taht kurmuş hiçbir liderin ölümü; Türk Ulusunun ATA’sıAtatürk kadar ölümsüzleşmemiş veyine hiçbir ölüm, anlamını yitirerek, bu denli ölümsüzlük anlamı kazanmamıştır.

Emperyalizme Karşı Olan Her bir Yurt Sever Yurttaşa, Selam Olsun!


Yukarı Geri Ana Sayfa